Haşere ilaçlama
Tesbih Böceği İlaçlama

Tesbih böceği olarak adlandırılsalar da bunlar gerçekte böcek değillerdir. Bu tür karada yaşayan kabuklulardandır. Dış mekânlarda ağaç kütüğü, kaya, saksı ve çöp kutularının altına gizlenirler. Tespih böcekleri organik artıkları ve çürüyen bitkileri yiyerek beslenirler. Bu nedenle ekili alanlardaki kuru otların altında sıklıkla görülürler. Nemin muhafaza edilmesi için genellikle geceleri hareket ederler.

Tespih böcekleri evlerin içerisine zemin seviyesindeki kapılardan ve pencerelerden girerler. Kayar cam kapılar evlere girdikleri yerlerin başında gelmektedir. Garaj ve depo bölümlerinde de sıklıkla görülmektedir.
Tespih böcekleri ile mücadelede en etkin yol saklandıkları yerlerin temizlenmesidir. Saklanabilecekleri nemli ortam olmadığında tespih böcekleri uzaklaşacak veya ölecektir.
En etkili tespih böceği ilaçları bu haşereleri yuvalandıkları alanlardan çıkarıp kısa sürede imha özelliğine sahip yakıcı ve kokulu böcek ilaçlarıdır. Daire içinde diplere saklanan tespih böcekleri kokusuz ilaçlar ile ilaçlama yapıldığı zaman kontrol altına alınmaları uzun zaman almakta yerlerin ve ilaçlanan alanların silinmek zorunda kalmaları sonucunda tam olarak ortadan kaldırılmaları bazen mümkün olmamaktadır.
Özel içerikli ve güçlü böcek öldürücü özelliğe sahip en etkili tespih böceği ilaçlarımız ile profesyonel ilaçlama ekiplerimiz tarafından tespih böceklerinden sizleri kurtarıyoruz.