Sıkça sorulan sorular ilaçlama
Sıkça Sorulan Sorular

Böcek İlaçlama işleminde kullanmış olduğumuz ilaç ve ürünler, insan veya hayvan sağlığına zarar vermeyen kokusu olmayan, leke bırakmayan ilaçlarıdır. Böcek İlaçlaması için kullandığımız ilaçlar T.C. Sağlık Bakanlığı ruhsatlı olup, WHO(Dünya Sağlık Örgütü)‘nun tavsiye ettiği ilaçlardır. Çevre İlaçlama prensip olarak insan ve çevre sağlığını riske atmamayı öncelik edinmiştir.

Böcek ilaçlaması haşerenin çeşidine ve miktarına göre mücadele yöntemlerimiz değişmektedir. Alanında uzman ve tecrübeli ekiplerimiz tarafından yapılan ön inceleme sonucunda hangi tür mücadele yolunun izleneceğine karar verilir. Böylece en etkili ve uygun ilaçlama yöntemi belirlenerek mekanı terk etmeden veya 6 saat ev boşaltılarak yapılan uygulamalardan birisi tercih edilir.

Böcek İlaçlama işlemini takip eden günlerde eskiye göre sayıları azalmasına rağmen böcek görmeniz mümkündür, çünkü haşereler ilaçlama ardından ölürken lavralarını veya yumurtalarını etrafa bırakırlar, lakin böcek ilaçları yumurtaları öldüremediği için bir süre daha böcek görmeniz normaldir. Ergin forma geçtiklerinde Böcek ilaçlama ürünlerinin uzun süre etkili olması nedeniyle onlar da temas ettikleri takdirde öleceklerdir. İstisnai durumlarda üç veya dört hafta sonra ikinci bir ilaçlama yapılması gerekebilir.

İlaçlama yapılmadan önce açık alanda içecek ve yiyecek bırakılmamalıdır. Eğer mutfak ilaçlanacak ise tabak, bardak gibi şeylerin açıkta bırakılmamasın önem verilmelidir. Pompa ile uygulanan ilaçlamada kapı ve pencereler kapalı tutulmalıdır. Jel ilaçlama uygulamada herhangi bir önlem ve hazırlığa gerek yoktur.

Haşere İlaçlaması yapılan mekanda iki gün boyunca ıslak temizlik yapılmasını tavsiye etmiyoruz. Zaten kullandığımızböcek ilaçlama ürünleri ve kokusuz ve lekesiz olduğu için de temizliğe ihtiyaç yoktur.

İlaçlama yöntemlerimiz haşere türüne ve sorunun türüne göre değişkenlik göstermektedir. Örneğin jel ilaçlama hamamböceği, kalorifer böceği, oryantal hamamböceği, karafatma gibi böcekler üzerinde etkili iken, pülverizatörlerle gerçekleşen ilaçlama tüm haşere türleri üzerinde etkilidir.

İlaçlama Fiyatları ilaçlama uygulaması ve haşere türüne göre değişmektedir. Haşere türüne göre bazen birden fazla ilaçlama da gerekebilir. Daha detaylı bilgi için lütfen 0544 443 0287 Nolu ilaçlama hattımızdan iletişime geçiniz.

Çevre İlaçlama Sağlık Bakanlığı'ndan izinli Mesul Müdür - Uygulayıcı Yetki ve Sertifikasına sahiptir.
Çevre İlaçlama 7/24 saat hizmetinizde
0544 443 0287