İlaçlama hakkında genel bilgiler
Hamam Böceği

Hamam böceği yaklaşık olarak 4.500 türe sahiptir. Hamam böcekleri dünyanın her alanında yaşayabilen canlılardır. Bu zararlı canlılar bir gece içerisinde yüzlerce yumurta bırakarak çoğalırlar.

Hamam böceği dondurucu soğuklara karşı bile uzun süre beslenmeden dayanabilecek yapıya sahiptir. Hamam böcekleri üremelerini yumurta bırakarak gerçekleştirmektedir. Yumurtalarını paketler halinde bulunduğu ortama bırakan bu böcekler tek seferde 300-400 adet yavru yapabilmektedir. Çok hızlı bir üreme aşaması geçiren hamam böceği bulunduğu alanı kısa sürede yavruları ile doldurabilir.

Hamam böceklerinin sırtında kanatları bulunur. Bu kanatları hamam böceği uçmak için kullanmaz. Kanatlar bu böcekleri dış etmenlerden gelebilecek zararlardan korumak için bulunmaktadır. Hamam böceklerine kalkan görevi gören bu kantalar aşırı sıcak ve soğuktan etkilenmelerini önleyerek hamam böceklerini zararlı ışınlardan da korumaktadır. Ultra viyole ışınlarına maruz kalan bu böcekler uzun süre hiçbir zarar görmeden yaşayabilirler. Hamam böceklerinin bulunduğu bölgeye ve beslenme durumlarına bağlı olarak yapısal özellikleri farklılık göstermektedir. Bu nedenle hamam böceği ilaçlama uygulamaları hamam böceklerinin türüne bağlı olarak uygun ilaçlar ile tamamlanmalıdır.

Hamam Böceğinin Zararları

Hamam böceği insanları ısırmaz fakat dolaylı yollardan zarar verir. Hamam böceği kanalizasyon, çöplük kenarları ve sokaklarda gezinerek birçok mikrop ve virüsün taşıyıcılığını üstlenmektedir. Bu mikrop ve virüsleri yaşam alanlarımıza getirerek eşyalarımıza ve gıda maddelerimize bulaştıran hamam böcekleri ciddi hastalıkların insanlara bulaşmasına neden olur. Hamam böceği ilaçlaması sayesinde yaşam alanlarınız dezenfekte edilerek hamam böceklerinden arınmış olur.

Hamam Böceğinden Bulaşan Hastalıklar

  • Verem mikrobu
  • Dizanteri mikrobu
  • Astım mikrobu
  • Hepatit mikrobu
  • Alerjik hastalıklar
  • Gıda zehirlenmeleri
  • Atraks mikrobu

Çevre ilaçlama böcek ilaçlama firması olarak, hamam böceği ve zararlarından yaşam alanlarınızı daima korumak adına gün boyu hamam böceği ilaçlama hizmeti sağlamaktayız.