ilaçlanan alanlar
Gıda işletmeleri

Gıda işletmeleri ilaçlama

Kişisel tüketim amacı ile gıda maddelerinin hazırlanması, işlenmesi, depolanması ve halka arz edilmesi süreçlerine ev sahipliği eden gıda işletmelerinin hijyenik ortamlara sahip olması son derece önemlidir. Bu bağlamda Tarım ve Köyişleri Bakanlığının da denetimlerinde gıda işletmelerinin haşerelere karşı ilaçlanıp ilaçlanmadığı da kontrol edilmektedir. Zira Gıda işletmelerinin Haşerelere karşı ilaçlama yapması ve dezenfekte edilmesi zorunlu hale getirilmiş, uygulamayan işletmelere para cezası uygulaması devam etmektedir.

gıda işletmeleri ilaçlama

Gıda üreten işletmelerde ilaçlama yapılması zorunluluk gibi bir durum arz etmektedir. Haşere, kemirgen ve böceklerin gıda üreten işletmelerde bulunması, gıda ürünlerine teması gıda zehirlenmelerine ve bağırsak enfeksiyonlarına sebep olabilmektedir. Bu da o işletmelerden gıda alan son tüketicilerin ve işletmelerin çok büyük zararlar görmesine yol açabilmektedir.

Gıda işletmelerine yönelik güvenilir, Sağlık Bakanlığı onaylı, insan sağlığına zarar vermeyen ilaç kullanılarak yapılan haşere ve kemirgen mücadelesi hem ürünlerinizin hijyenini koruyacak, hem de işletmenizin zarar görmesini önleyecektir.

Günün her saatinde ulaşabileceğiniz profesyonel ilaçlama ekibimiz sizlere gıda işletmesi ilaçlaması konularında gereken desteği sağlayacaktır.